Witaj!

Jeśli trafiłeś na naszego bloga to najprawdopodobniej jest w Tobie głód poznania otaczającego Cię świata przyrody. Bardzo się cieszymy!

Inicjatywa tej strony zrodziła się z zafascynowania przyrodą, które w naszym przypadku rozpoczęło się już w dzieciństwie. Obecnie jesteśmy studentkami studiów magisterskich Hodowli i ochrony zwierząt towarzyszących i dzikich na Wydziale Nauk o Zwierzętach SGGW. Różnimy się zarówno pod względem charakteru jak i dziedzin zoologii, które nas fascynują najbardziej. Łączy nas jednak wspólna pasja.  🙂

Idea strony jest prosta. Wierzymy, że nauka nie jest czymś dostępnym jedynie dla niektórych, ale że jest i powinna być dostępna powszechnie. Będziemy starały się przybliżyć ją w możliwie jasny sposób, tak by zaciekawiła i skłoniła do dalszych poszukiwań. Zauważyłyśmy także, że w dobie cyfryzacji dużo informacji jest podawanych bez odniesień źródłowych, przez co trudno zweryfikować, które są prawdziwe i jak bardzo. Chcemy to zmienić, dlatego przy większości wpisów będą się one pojawiać.

Przedstawimy zarówno najnowsze doniesienia z zakresu nauk przyrodniczych, jak i wiedzę ogólną. Sięgniemy po tematy począwszy od  ewolucji, poprzez ochronę środowiska, a skończywszy na biologii gatunków. Jeśli chciałbyś by pojawił się jakiś konkretny temat – napisz- chętnie to rozważymy.

W szerszej perspektywie chciałybyśmy podjąć współpracę z osobami, które specjalizują się w konkretnych dziedzinach (ornitologii, herpetologii, ekologii, botanice etc.).

Życzymy udanej lektury i zachęcamy do śledzenia strony. 🙂

Anna Sobieraj

Anna Strojnowska

Marta Strychalska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *